Likwidacje szkód
Porsche Zakopiańska

Likwidacja szkód komunikacyjnych

Porsche Zakopiańska

Uczestniczyłeś w kolizji i Twój samochód wymaga naprawy?
To nieprzyjemne zdarzenie, w którym nie potrafisz się odnaleźć?

Chętnie pomożemy!

Posiadamy odpowiednie umowy z towarzystwami ubezpieczeniowymi, oraz duże doświadczenie, co umożliwia szybki proces likwidacji szkody.
Zapłata za usługę odbywa się między towarzystwem ubezpieczeniowym a naszym serwisem. W praktyce, jeśli Państwo zdecydują się na naprawę w naszej firmie, to począwszy od holowania z miejsca wypadku, przez oględziny, aż po rozliczenie fakturą, przejmujemy na siebie załatwianie formalności związanych ze szkodą. Nie angażujemy przy tym Państwa środków do pokrycia kosztów przywrócenia samochodu do stanu sprzed szkody.

tree tree
accident

Jesteś na miejscu zdarzenia

siren

są ranni/zabici

zabezpiecz miejsce zdarzenia i wezwij policję

google-docs

nie ma ofiar

wystarczy oświadczenie sprawcy

Co musi zawierać:


dane uczestników kolizji, samochodów, numery polis ubezpieczeniowych, okoliczności wypadku, opis uszkodzeń, wyraźne przyznanie się do winy - może być odręczne (np. oświadczam, że jestem sprawcą ..., spowodowałem kolizję, uderzyłem z mojej winy)

phone

surface1

zgłosiłeś już szkodę
u ubezpieczyciela

Zadzwoń do serwisu Volkswagen Porsche Zakopiańska w celu: ustalenia terminu naprawy, umożliwienia naszemu serwisowi zamówienia części

Volkswagen Porsche Zakopiańska

telefon do
Volkswagen Porsche Zakopiańska

aby umówić oględziny pojazdu (jeśli samochód może poruszać się sam), wezwać holowanie, sprawdź dostępność samochodu zastępczego

Zgłoszenie szkody

Zgłoszenie szkody

proces obsługi w naszym serwisie

Kolizja

Kolizja

Zgłoszenie szkody

Zgłoszenie szkody

Kompletowanie dokumentacji

Kompletowanie dokumentacji

Oględziny

Oględziny

Zatwierdzenie kosztów

Zatwierdzenie kosztów

Zamówienie części

Zamówienie części

Naprawa

Naprawa

Decyzja

Decyzja

Wypłata odszkodowania

Wypłata odszkodowania

1. Kolizja


Co zrobić przy wypadku drogowym?

 • Zaparkuj swój pojazd przed miejscem zdarzenia w celu zabezpieczenia miejsca, kierując koła w stronę pobocza, włącz światła awaryjne.
 • Jeśli jest ciemno załóż coś jasnego lub skorzystaj z materiałów odblaksowych. Stosuj się do zasad bezpieczeństwa.
 • Wraz ze świadkami wypadku powiadom policję, pogotowie, straż pożarną. Wyślij świadków wypadku, aby ostrzegali nadjeżdżających kierowców.
 • Ustaw trójkąty ostrzegawcze lub światła w odpowiedniej odległości z obu stron od miejsca wypadku (wg kodeksu ruchu drogowego).
 • Wyłącz zapłon w uszkodzonych pojazdach i odłącz akumulator. Zamknij dopływ paliwa w pojazdach z silnikiem Diesla i w motocyklach.
 • Ustaw pojazdy w stabilnym położeniu. Zablokuj koła, zaciągnij hamulec ręczny i rzuć bieg. Jeśli wymaga tego sytuacja spróbuj zabezpieczyć pojazd przed przewróceniem się.

Co zrobić przy kolizji drogowej?

 • Zaparkuj swój pojazd przed miejscem zdarzenia w celu zabezpieczenia miejsca, kierując koła w stronę pobocza, włącz światła awaryjne.
 • Jeśli jest ciemno załóż coś jasnego lub skorzystaj z materiałów odblaksowych. Stosuj się do zasad bezpieczeństwa.
 • Wraz ze świadkami wypadku powiadom policję, pogotowie, straż pożarną. Wyślij świadków wypadku, aby ostrzegali nadjeżdżających kierowców.

2. Zgłoszenie szkody


Realizujemy naprawy przy współpracy z każdym Towarzystwem Ubezpieczeniowym. W celu zgłoszenia szkody skontaktuj się ze swoją Firmą Ubezpieczeniową.

Zapraszamy do kontaktu:

tel.: 12 226 08 66

3. Komplementowanie dokumentacji


W sprawnym i prawidłowym przeprowadzeniu procesu likwidacji szkody, niezbędne będą Ci następujące dokumenty:


 • Wypełniony druk zgłoszenia szkody.
 • Dowód osobisty osoby zgłaszającej szkodę.
 • Prawo jazdy osoby kierującej w trakcie zdarzenia.
 • Dowód rejestracyjny pojazdu.
 • Zgoda Leasingu/Banku w przypadku, gdy na pojeździe ustanowiona jest cesja lub zastaw.
 • Przy szkodzie z Ubezpieczania OC sprawcy:
 • Oświadczenie sprawcy.
 • Notatka policyjna.

4. Oględziny oraz wycena uszkodzonych pojazdów.


Jeżeli ulegniesz wypadkowi lub kolizji samochodowej będziesz ubiegać się o odszkodowanie z polisy OC albo AC. Żeby ocenić uszkodzenia, będzie potrzebne wykonanie oględzin pojazdu.


Dla bezpieczeństwa i usprawnienia całego procesu polecamy, aby całą procedurą zajęło się nasze Centrum Likwidacji Szkód.

Nasza wykwalifikowana kadra jest gotowa na każde wyzwanie.

5. Zatwierdzenie kosztów naprawy.


Ubezpieczyciel potwierdza kosztorys przygotowany przez serwis. Po akceptacji następuje zamówienie zawartych w nim części. W niektórych, spornych przypadkach techniczna akceptacja kosztorysu jest potwierdzona informacją od Towarzystwa Ubezpieczeniowego o braku przeciwskazań do wypłaty odszkodowania.

6. Zamówienie części


Po akceptacji kosztorysu i potwierdzeniu dokumentacji do ubezpieczyciela następuje zamówienie części.


Klient decyduje o dacie zamówienia części i rozpoczęciu naprawy. Ustalenie wszelkich kwestii z ubezpieczycielem, jest potrzebne aby całość kosztów była pokryta przez towarzystwo ubezpieczeniowe.

7. Naprawa


Jako centrum likwidacji szkód Volkswagen proponujemy:


 • Rozliczenie bezgotówkowe z każdym towarzystwem ubezpieczeniowym.
 • Naprawy na oryginalnych częściach zapewniających wysoką jakość przeprowadzanych napraw, oraz przywrócenie samochodu do stanu sprzed szkody.
 • Naprawy za pomocą nowoczesnych urządzeń, wykorzystywanych na każdym etapie napraw blacharsko - lakierniczych.
 • Wynajem samochodów zastępczych na czas naprawy - odpłatnie lub w ramach polisy ubezpieczeniowej (w zależności od zawartego wariantu ubezpieczenia).

W dzisiejszej rzeczywistości załatwienie wszystkich formalności związanych z likwidacją szkody, często wymaga sporo wysiłków i nerwów oraz mnóstwo wolnego czasu. Rozumiejąc ten fakt proponujemy, zapracowanym i zabieganym właścicielom pojazdu, dużo atrakcyjniejsze rozwiązanie: wariant bezgotówkowy.

8. Decyzja


Posiadamy odpowiednie umowy z towarzystwami ubezpieczeniowymi, oraz duże doświadczenie, co umożliwia szybki proces likwidacji szkody. Zapłata za usługę odbywa się między towarzystwem ubezpieczeniowym a naszym serwisem. W praktyce, jeśli Państwo zdecydują się na naprawę w naszej firmie, to począwszy od holowania z miejsca wypadku, przez oględziny, aż po rozliczenie fakturą, przejmujemy na siebie załatwianie formalności związanych ze szkodą. Nie angażujemy przy tym Państwa środków do pokrycia kosztów przywrócenia samochodu do stanu sprzed szkody.

9. Wypłata odszkodowania


Proces naprawy uszkodzonego pojazdu zakończony jest wystawieniem faktury. Towarzystwo Ubezpieczeń weryfikuje czy zakres fv jest  zgodny z zatwierdzonym wcześniej kosztorysem.


Po akceptacji wszystkich dokumentów potrzebnych do rozliczenia szkody, ubezpieczyciel przejmuje odpowiedzialności za szkodę oraz wypłaca odszkodowanie.


W przypadku braku odpowiedzialności lub odmowy wypłaty odszkodowania przez zakład ubezpieczeniowy, Klient zobowiązany jest do pokrycia kosztów naprawy.


Powyższe zasady nie stanowią przepisów prawa i mają jedynie charakter informacyjny.Zapraszamy do kontaktu z działem Likwidacji Szkód

artur-daszyk

Artur
Daszyk

Specjalista ds. Likwidacji Szkód

tel.: 12 226 08 66

artur.daszyk@​porscheinterauto.pl

andrzej-lesiak

Andrzej
Lesiak

Specjalista ds. Likwidacji Szkód

tel.: 12 226 08 66

andrzej.lesiak@​porscheinterauto.pl